Poznejme Vysočinu nástroji GIS

Proč poznávat Vysočinu právě pomocí GIS?

GIS kolážZeměpis, internet a GIS - tři slova, která k sobě neoddělitelně patří.

Zeměpis je předmět, v němž žáci a studenti hledají odpovědi na otázky typu: Kde to je? Jaké to je? Proč to tam je? Jak to vzniklo? Jak se to dá využít k vzájemnému užitku člověka a přírody.

Internet je obrovská databáze informací, která je neustále aktualizována. Již nyní je bohatším zdrojem výukových materiálů než všechny tištěné knihy a učebnice dohromady.

Geografické informační systémy slouží k získávání, ukládání, analýze a vizualizaci dat, které mají vztah k povrchu Země. Nejčastějším výstupem GISů jsou interaktivní mapy, které prostřednictvím internetu poskytují komukoli okamžitý přístup k velkému množství informací o regionu, ve kterém žije. Až si portál Poznejme Vysočinu nástroji GIS projdete, možná budete překvapeni, co všechno lze o vašem nejbližším okolí na internetu zjistit. Tady je malá ochutnávka:

 

Věděli jste, že na GIS portálech na internetu můžete zjistit:

Moderní učebnice Vysočiny

Projekt Poznejme Vysočinu nástroji GIS si klade za cíl vytvořit moderní učebnici zeměpisu Vysočiny. V sekci Studijní materiály najdete stručný, ale výstižný geografický popis kraje Vysočina. Tyto informace jsou rozděleny do jednotlivých podkapitol a propojeny s geoinformačními zdroji na internetu.

Sekce Mapy a GIS portály popisuje možnosti, které nabízí vybrané GIS portály při studiu Vysočiny. Oproti původním předpokladům byl počet popisovaných zdrojů výrazně rozšířen, protože těch opravdu kvalitních a v praxi využitelných je na internetu dostupných již několik desítek.

Důležitou součástí portálu je sekce Pracovní listy, kde najdete sadu pracovních listů, jejichž prostřednictvím si můžete vyzkoušet řadu praktických úloh při práci s vybranými GIS portály.

Neváhejte a zkuste poznat Vysočinu nástroji GIS!

 

Přístupů:  159012. [více]

Grafický návrh a realizace: TFSoft
Powered by TF-Wmake 1.5.9, © TFSoft 2007
Processing took 0.031 seconds.